Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "грција"

Балкан

Дилемата самозаштита или карантин ја постави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во неговата нова телевизиска порака до граѓаните во која говореше за ситуацијата со коронавиусот...

Балкан

Медитеранскиот ураган Јанос, кој ја погоди централна Грција, однесе два живота, исто така, предизвикувајќи поплави и голема материјална штета. Како што пренесува Ројтерс, во поплавена куќа...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше работна средба со премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис, која двајцата соговорници ја оценија...

Повеќе