Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "градоначалник"

Свет

Градот Гојанија во Бразил жали за градоначалникoт Магуито Вилела, кој почина на 71-годишна возраст како резултат на компликации од КОВИД-19. Вилела беше избран за градоначалник...

Македонија

Градоначалникот на Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, објави дека е позитивен на корона вирус. Почитувани пријатели, роднини и сограѓани, ве информирам дека по појавата на...

Македонија

Актуелниот градоначалник на Штип, Благој Бочварски, од понеделник градоначалничката фотелја ќе ја замени со министерската, во Министерството за транспорт и врски, поради што најдоцна...