Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "гостивар"

Македонија

Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните...

Македонија

Пет скопјани се осомничени дека киднапирале гостиварец, го нападнале и присилиле на нотар да потпише лажен купопродажен договор за својот автомобил. СВР Скопје –...

Македонија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесекривична пријава против Б.А. (33) од Скопје и С.Ќ.(32) од Чучер – Сандево,поради постоење основано сомнение за сторени...

Македонија

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, во координација со екипа на крим техника од Министерството за внатрешни работи, изврши увид на местото...

Повеќе