Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "гласање"

Свет

Граѓаните на САД денеска на претседателските избори бираат помеѓу актуелниот шеф на државата, републиканецот Доналд Трамп и демократскиот кандидат Џозеф Бајден. Поради пандемијата на...