Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "германија"

Свет

Германските пиварници беа принудени да го фрлат непродаденото пиво, поради што побараа финансиска помош од државата во време кога се продолжува полицискиот час, соопшти...

Свет

Приказната за вакцинацијата во ЕУ, иако не започна интензивно, сега се размислува за животот по вакцинирањето и можноста за воведување на одредени придобивки за...

Свет

Ангела Меркел, канцелар на Германија и досегашен лидер на Христијанско демократската унија на Германија, повеќе не е лидер на партијата,а функцијата ја презеде Армин Лашет....

Свет

Пијана Германка (28) која удрила полицаец по задникот завршила во отрезна ќелија и може да очекува тужба за сексуално вознемирување, објавија властите. Според полицискиот...

Свет

Пандемијата на коронавирус дава шанса за нов поредок во светската политика, сметаат германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон, како и други...

Свет

И покрај повредите на ‘рбетниот столб, германските истражувачи им овозможија на глувците повторно да одат. Тие успеале да обноват нервна врска која досега се...

Свет

Германската канцеларка Ангела Меркел размислува за воведување на најстрога заклучување поради пандемијата на коронарниот вирус, што би значело целосно затворање на земјата, пишува Билд....

Повеќе