Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "војна"

Свет

Командантот на иранската Револуционерна гарда Хосеин Салами денеска се закани со одмазда кон сите што се вмешани во ликвидацијата на иранскиот генерал Касим Сулејмани....

Свет

По објавите во неколку амеркански медиуми дека Иран планира да се одмазди за убиството на генералот Касим Сулејмани, со реакција во јавноста излезе американскиот...

Свет

Американците се откриле. Не цела деценија после ликвидирање на некогаш најбаран светски терорист, американскиот документарец “Скриениот хард диск на Бин Ладен“ кој ќе се...

Повеќе