Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Вонреден конгрес"

Македонија

Екс пратеничката, делегат и една од Иницијаторите за вонреден конгрес, Весна Дамчевска Илиевска со “писмо” на фејсбук се обрати до Мицкоски кој со вчерашниот...

Македонија

Иницијативата за вонреден конгрес на Вмро-Дпмне со реакција за денешното обраќање на Мицкоски на протестот, Ви ја пренесуваме во целост : Мафија што му...

Македонија

Огромен број граѓани, но и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ го критикуваат Христијан Мицкоски за појавувањето на протест против поскапувањето на струјата со ексклузивни автомобили на...

Македонија

Во врска со вчерашниот натпис кој го објави медиа.мк, а се однесуваше на префрлање буџетски пари наменети за политичко рекламирање на портали со мала...

Македонија

Со рреакција за денешниот протест во организација на Христијан Мицкоски се огласија и од иницијативата за свикување на вонреден конгрес. Соопштението ви го пренесуваме...

Македонија

Иницијативниот одбор ги демантира ставовите на Петар Богојевски изнесени во Слободен печат во текстот насловен „Фингиран или реален судир за партискиот трон во ВМРО-ДПМНЕ“....

Македонија

Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес со нова реакција со јавноста, повторно побарана оставка од Мицкоски. и гго пренесуваме соопштението во целост: Христијан...

Македонија

Единственото кадровско освежување кое што во моментов е неопходно и може да му донесе корист на ВМРО-ДПМНЕ е оставката на Претседателот Христијан Мицкоски и...

Повеќе