Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Вмро-дпмне"

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...

Македонија

Пописот кој власта на сила го турка среде пандемија нема за цел да биде статистичка операција, туку фингиран попис кој ќе биде резултат на...

Македонија

Новиот состав на Државната изборна комисија денеска даде свечена изјава во собранието со што отпочнува нивната работа и подготовката на наредните локални избори.Претседателот Александар...

Македонија

СДСМ има коалициски договор со ДУИ за фалсификат попис, ВМРО-ДПМНЕ ќе собира граѓански потписи за негово поништување. СДСМ и понатаму продолжува да го турка...

Македонија

Прес-Конференција на Дафина Стојаноска, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата бараат веднаш да се повлече Законот за попис од собраниската...

Македонија

Ни риба, ни девојка !Немањето став за референдумот, сега се повторува во политичката кариера на Мицкоски и по прашањето на пописот.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ или...

Македонија

„Благодарност за шансата да се приклучам на администрацијата на Бајден и со извонредните колеги да ги обновиме трансатлантските врски и да работиме заедно со...