Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "вмро дпмне"

Македонија

Секогаш кога ќе му стане густо на Мицкоски на сцена стапува истата стратегија со вадење на анкети каде што тој е апсолутен победник.Токму на...

Македонија

Од Иницијативниот одбор за организирање на вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, на Христијан Мицкоски му посакуваат што побрзо да закрепне од болеста Ковид-19. Ивица Коневски...

Македонија

Поранешната потпретседателка на Унијата на Жени во Карпош и потсекретар на УЖ, Ели Смокварска му одговори на пратеникот Бране Петрушевски кој денес во улога...

Македонија

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров се обрати до членството на ВМРО-ДПМНЕ и повика на обединување. „ Почитувани граѓани, почитувани членови и симпатизери на...

Македонија

Во ситуција кога власта има проблеми со набавката на вакцини и кога се задолжува за нови 700 милиони евра, а државата тоне на листата...

Македонија

Веќе еден месец Мицкоски и медиумите блиски до него пласираа информација дека владата само што не паднала и веќе е обезбеденл ново парламентарно мнозинство....

Македонија

Поранешената претседателката на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова се огласи со Фејсбук статус веднаш по изгласувањето доверба на владата на Зоран Заев,...

Македонија

Пишува Д-р Тони Науновски, реакција Веќе петти ден молк од Јавното обвинителство во врска со процесуирањето на кривичните пријави за т.н. журка во село...