Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Владимир Путин"

Свет

Тимот на Алексеј Навални, руски опозициски лидер и жесток критичар на Кремlin, објави документарец за имотот на Владимир Путин, откако тој заврши зад решетки...

Свет

Германската канцеларка Ангела Меркел е „отворена за варијантата дека руската вакцина против коронавирус може да се произведува во земјите на ЕУ“, пренесува CNBC, повикувајќи...

Балкан

Договорот за нормализација на економските односи Белград Приштина во прв план подразбира обнова на односите на Србија со САД како најголема светска сила, кој...

Повеќе