Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "влада"

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во свое и во име на Владата, упати честитка по повод големиот христијански празник Рождество...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ги посети новите простории на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, во...

Македонија

840 милиони евра се инвестираат во 400 километри патишта во државата, соопшти премиерот Зоран Заев, на денешната седница во Собранието, посветена на пратенички прашања....

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за економија, Крешник Бектеши и од замениците министри за политички систем и...

Македонија

– Прифатени се препораките на Комисијата за заразни болести за нов пакет рестриктивни мерки, со цел да се избегне зголемување на бројот на заболени...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се сретна со Димитрис Јанакакис, амбасадор на Република Грција, кој го завршува својот мандат во...

Македонија

Почитуван македонски Народе, Почитувани граѓани од сите заедници во Северна Македонија, На сите ни е јасно, дека до овој момент Европската Унија не постигна...