Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Венко Филипче"

Македонија

Брзите тестови за Ковид-19 многу скоро се очекува да бидат достапни и во болниците во нашата држава. Министерот за здравство, Венко Филипче, во вчерашното...

Македонија

Неколку дена по ред стапката на заразени во однос на бројот на тестирани е над 10%. Состојбата станува алармантно, а од министерот Венко Филипче...

Македонија

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 14 до 20 септември 2020г., тестирани...

Македонија

Состојбата со пандемијата кај нас се влошува како што завршува летото, ова е нешто што го најавувавме, рече Филипче на денешната прес-коференција. За таа цел...

Повеќе