Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "велика британија"

Свет

Британското Министерство за надворешни работи го повика рускиот амбасадор за да изрази „длабока загриженост“ за труењето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, објави денеска...

Свет

Британскиот министер за здравство, Мет Хенкок, во понеделникот рече дека очекува вакцината против Ковид-19 развиена од Универзитетот Оксфорд и АстраЗенека „најверојатно“ да биде достапна...

Повеќе