Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Брисел"

Балкан

Канцеларијата на ЕУ во Приштина денес објави дека се повлекува од процесот за надзор над изборот на нови членови на Обвинителскиот совет на Косово...

Балкан

Во Брисел денеска, со средбата на српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Авдулах Хоти, продолжува дијалогот меѓу Белград и Приштина за нормализирање на...