Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "бојко борисов"

Македонија

Во Софија денеска започна лидерскиот Самит за Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес, на кој оваа година ко-домаќини се Република Бугарија и Република...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше телефонски разговор со премиерот на Република Бугарија Бојко Борисов на кој најпрво му...

Балкан

Премиерот на Република Бугарија Бојко Борисов на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19. „Иако РЗИ официјално го укина мојот карантин, уште...

Повеќе