Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Бомба"

Свет

Елиас Даје, новинар на Радио Слободна Европа, беше убиен во четвртокот во авганистанската провинција Хелмад како резултат на бомба поставена на неговиот автомобил. Омер...

Балкан

Страхиња Стојановиќ(30) кој на 13 септември загина на Нов Белград во експлозија на бомба подметната под неговиот џип, наводно ликвидиран е поради предавство на...