Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Божиќ"

Македонија

Денеска е втор ден од Божиќ, според јулијанскиот календар се одбележува Собор на Пресвета Богородица што е уште еден голем празник. Со овој празник ѝ...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во свое и во име на Владата, упати честитка по повод големиот христијански празник Рождество...

Македонија

По повод христијанскиот празник Бадник, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, упати честитка до сите православни верници. „Почитувани граѓани, православни христијани Тишината на денешниот...

Македонија

До: Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан Ваше Блаженство, Дозволете во мое лично име и во...

Повеќе