Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "битола"

Македонија

По неколку месечен прекин поради пандемијата на КОВИД-19, од вчера попладне во Битола, продолжува реализацијата на проектот „Лице в лице со Претседателот“. Во рамки...

Македонија

Универзитетот „Св.Климент Охридски“-Битола, денеска и утре го реализира вториот уписен рок за студенти бруцоши, а можност за студирање во новата академска година имаат уште...

Македонија

Секторот за внатрешни работи Битола, Одделението за општ криминал при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против О.Е.(22) од Битола поради...

Забава

Инспекторите кои контролирале дали на концертот на Петар Грашо во Битола се почитувале протоколите за заштита од коронавирус запишале дека записникот е предаден десет...