Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "бил гејтс"

Свет

За многумина е очигледно дека Швајцарија може да финансира сè самостојно, и покрај тоа, прифаќа пари од милијардери. Надлежниот орган за лиценцирање, Свисмедик, кој...

Свет

Бил Гејтс овие денови едноставно не може да престане да ги изнесува  своите мислења за коронавирусот. Во неговото последно размислување, тој  предвиде дека пандемијата...

Свет

Директорот на компаниите Спејс икс и Тесла, Илон Маск, го критикуваше милијардерот и филантроп Бил Гејтс заради неговите ставови за одржливоста на поголемите електрични возила, оценувајќи...