Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "белград"

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Балкан

Американскиот претседател Доналд Трамп го одликуваше специјалниот претставник за дијалогот помеѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел  со Медал за национална безбедност за, како што...

Балкан

Сослушувањето на преостанатите тројца сторители, кои издржуваат затворска казна, ќе се спроведе во наредниот период. Во Вишото јавно обвинителство во Белград, Ј.Н. и Џ.Н....

Повеќе