Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "балкан"

Балкан

Директорот на ЈП Комунално и водовод Жабjак, Радован Бошковиќ, наводно, револтиран од изборните резултати, го нападнал, најпрво вербално, а потоа и физички, Риста Шамшала,...

Балкан

Албанската полиција ја уапси косовската пејачка Фјола Морина на граничниот премин, под сомнение дека сакала илегално да пренесува огнено оружје преку границата, пренесува Миа...

Македонија

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски и претседателот на Република Словенија, Борут Пахор денеска во Охрид го...

Балкан

Пилотите мајор Дејан Крсниќ и капетанот на прва класа Звонко Васиљевиќ од 101-та ловечко-авијацијска ескадрила на 204-та воздухополовна бригада на војската на Србија починаа...

Балкан

Потпретседателот на здружението на ветерани од таканаречената Ослободителна војска на Косово, Насим Харадинај, е уапсен денес во Приштина. Според „Газета експрес“, тој бил уапсен од припадници...