Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Армија"

Македонија

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги посети припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои во касарната „Илинден“ доброволно учествуваат во вонредната крводарителска...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска се обрати на свеченост по повод испраќање на првиот контингент на Армијата на Република...

Македонија

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска на Воениот стадион ги посети кандидатите за професионални војници, каде во моментов се вршат физички проверки. Министерката Шекеринска...

Свет

Сите американски единици во Авганистан би требало да се вратата дома до Божиќ, изјавил американскиот претседател Доналд Трамп неколку часа по состанокот со неговиот...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и министерката за одбрана Радмила Шекеринска  остварија средба со група офицери кои се вратија од...

Македонија

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски и претседателот на Република Словенија, Борут Пахор денеска во Охрид го...

Свет

Според германските вооружени сили, Унгарија е прва што се приклучува на меѓународниот и пред се, главно воен, воздушен сообраќај. Индекс соопшти дека Унгарија е првата земја што...