Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "антонијо милошоски"

Македонија

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во овој период делува сосема конфузно. Од сите функционери доаѓаат различни изјави за различни теми. Немањето став и конфузните изјави на Христијан...

Македонија

Прес-конференција на Антонијо Милошоски: Почитувани,Би сакал денешнава прес конференција да ја искористам за неколку ставови поврзани со предлогот на закон за заштита на населението...

Македонија

Интегрален текст од изјава за медиуми на Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Заврши координацијата на пратеничката група на коалицијата...