Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "америка"

Свет

Американците изгубиле 145 милиони долари поради измами поврзани со Ковид-19, според податоците на Федералната комисија за трговија. Потрошувачите поднеле повеќе од 205.000 жалби од почетокот...

Балкан

Специјалниот пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел изјави денеска дека американскиот претседател Доналд Трамп и неговата ќерка Иванка...

Свет

Полицијата ја идентификувала жената осомничена дека му испратила писмо на американскиот претседател што било затруено со отровен рицин. Ковертот, што веројатно од Канада е...

Свет

Командантот на иранската Револуционерна гарда Хосеин Салами денеска се закани со одмазда кон сите што се вмешани во ликвидацијата на иранскиот генерал Касим Сулејмани....

Балкан

Договорот за нормализација на економските односи Белград Приштина во прв план подразбира обнова на односите на Србија со САД како најголема светска сила, кој...

Повеќе