Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "амбасадорка"

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави Кејт Брнз, на која се разговараше...

Македонија

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз им честиташе на македонските фудбалери за пласманот на Европското првенство. -Честитки за историското квалификување за Европското првенство во...

Македонија

Амбасадорката на САД во Северна Македонија Кејт Мери Брнз ја посети тетовска Вратница за им оддаде почит на загинатите пилоти од паднатиот американски бомбардер...