Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Амазон"

Свет

Се почести стануваат протестите против Џеф Безос, најбогатиот човек на светот кој стана првиот кој надмина 200 милијарди долари богатство. Работниците од гигантот „Амазон“ бараат повисоки плати и токму затоа излегоа...

Свет

Извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос, е првиот човек во историјата, чие богатство надмина 200 милијарди американски долари.Според индексот на милијардери на Блумберг, Безос...