Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "александар вучиќ"

Балкан

Специјалниот пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел изјави денеска дека американскиот претседател Доналд Трамп и неговата ќерка Иванка...

Балкан

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, има „двојник“. Ова е Борна, млад човек од Хрватска, кој создаде хаос на социјалните мрежи со своите фотографии. Откако...

Балкан

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и посакал на бившата претседателка на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ брзо опоравување. “Ви посакувам брзо опоравување и добро здравје“,...

Балкан

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, после состанокот во Вашингтон, ги информирал странските партнери за постигнатиот договор, посебно за договорот за нормализација на економските односи...

Балкан

Српскиот претседател, Александар Вучиќ и премиерот Косово, Авдулах Хоти му потврдија на високиот комесар на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Жосеп Борел дека им даваат најголем приоритет...

Балкан

Откако беше осуден нејзиниот крајно недипломатски пост на Фејсбук, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, се извини, велејќи дека тоа е...

Балкан

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска прв пат го покажал оргинал документот за договорот потпишан во Вашингтон и истакнал дека Србија суштински потпишала “писмена...

Повеќе