Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "албанија"

Балкан

Албанската полиција ја уапси косовската пејачка Фјола Морина на граничниот премин, под сомнение дека сакала илегално да пренесува огнено оружје преку границата, пренесува Миа...

Балкан

Внимателно координирана полициска операција во 10 земји разби албански организиран криминален синдикат, кој шверцувал кокаин од Јужна Америка во Европа. Акцијата довела до апсење...

Македонија

На 07.09.2020 во 00.05 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека пред угостителски објект на ул„Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир...

Свет

Жена, по која се трагаше во Италија, за обид за регрутација на луѓе кои би требало да се придружат на таканаречената Исламска држава, уаппсена е денес во Тирана, објави албанската полиција...

Балкан

Во албанското приморско гратче Ксамил непознати лица го запалиле грчкото знаме. Во видео објавено на социјалните мрежи се гледаат три вооружени и маскирани лица,...

Повеќе