Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "акција"

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Македонија

Во рамките на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи за сузбивање на нелегалната трговија со наркотици, полициски службеници од Одделот за...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека Одделот за криминалистичка полиција вечерва во голема акција заплени околу 50 килограми марихуана. Вечерва е спроведена акција во с. Дуброво...

Повеќе