Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "австрија"

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се сретна со Георг Вуцас, амбасадор на Република Австрија во нашата држава. На состанокот се...

Свет

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, предупреди дека очекува ситуацијата со корона вирусот да се нормализира дури следното лето, откако ќе поминат тешките есен и зима....