22.8 C
Skopje
четврток, јули 11, 2024

Нов напад на ајкула во Флорида

Нападот се случил во близина на спасувачката кула Понс Инлет, додека тинејџерот вежбал да влегува во вода, пренесува АП.

Поради степенот на повредите, тинејџерот бил итно пренесен во болница.


Нападот се случил само неколку дена по два одвоени инциденти на плажа во градот Њу Смирна Бич, кога 26-годишен маж беше каснат за нога од ајкула, а 21-годишен маж беше нападнат додека играл фудбал во плиткото. .

Да потсетиме, на популарна плажа во Тексас, жена која пливала во плитко, била нападната од ајкула. Инцидентот се случил на плажата на островот Јужен Падре, рано утрото.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести