20.8 C
Skopje
среда, јуни 12, 2024

Дарко Лазиќ ќе добие ќерка

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата сопруга Катарина неодамна ја објавија прекрасната вест дека го чекаат своето прво заедничко дете.

Катарина и Дарко го дознаа и полот на детето, па славеа во родниот град на пејачот.

Заљубениот пар ќе добие девојче.

Како што откри пејачот за емисијата Ексклузив, неговата наследничка ќе се вика Срна!

-Катарина и јас разговаравме за тоа и се договоривме да биде Срна. Некако ми се допаѓа тоа име… би сакал да остане така, а ако не, ќе биде како што ќе одлучи Кача, засега е Срна, изјави пејачотза оваа емисија.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести