13.8 C
Skopje
среда, април 3, 2024

Претрес во Карпош, пронајдена дрога

На 02.04.2024 во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.К.(54) од Скопје затоа што при извршен претрес со судска наредба во нејзиниот дом, на подрачјето на Карпош, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и дигитална вага. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести