13.8 C
Skopje
понеделник, мај 13, 2024

Европската комисијата ќе ја финансира набавката на нови авиони за гаснење пожари

Европската комисијата ќе ја финансира набавката на нови авиони за гаснење пожари за да го зголеми капацитетот на Механизмот за цивилна заштита на ЕУ за справување со огнени стихии, соопшти денеска портпаролот на ЕК за хуманитарна помош и управување со кризи Балаж Ујвари.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести