15.8 C
Skopje
четврток, февруари 29, 2024

Еве кои знаци откриваат дека партнерот ви е женкар

Не те заслужувам

Тој сака да ве натера да раскинете со него бидејќи нема храброст да го направи тоа. Не сака да ви признае дека само ве искористил.

Извини што не ја видов пораката

Денешната технологија е толку напредна што не може да се случи некој да не ја види пораката ако не сака. Ова е првиот показател дека не му е грижа и сака да ве игнорира.

Не сакам да го уништам нашето пријателство

Со оваа изјава сака да се дистанцира и културно да ви каже дека не чувствува ништо кон вас. Запомнете дека љубовта произлегува од пријателството!

Сè уште не сум подготвен за врска

Оваа реченица може да има само два заклучоци. Првиот е дека излегол од долгогодишна врска и дека има лошо искуство и сака да биде малку на дистанца. А вториот дека сакал само да те заведе и ништо повеќе.

Не сум како другите мажи

Секоја жена сака да ја слушне оваа изјава бидејќи со неа дечкото ја купува довербата на жената и на почетокот таа реченица ја наведува да биде единствена и посебна и покажува како сте создадени еден за друг. Добро размислете дали тоа навистина е така или за него е уште еден лукав трик.

Испрати ми барем една фотографија да те видам, можеш да ми веруваш

Никогаш не смеете да ги испраќате вашите фотографии. Секој што навистина сака да те види или да биде со тебе, ќе те види во живо, а не преку фотки.

Не си како другите девојки

Секое момче ќе ви каже сè што ги радува вашите уши само за да му паднете во прегратка. Се разбира, оваа изјава не вреди веднаш да трчате кај него.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести