17.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Љубовен хороскоп

Овен

Дури и ако не сте многу добри во читањето на другите луѓе, би било добра идеја да обрнете внимание на расположението на вашата сакана личност. Можно е вашиот партнер да биде особено чувствителен. Можеби крие нешто од вас. Доколку ги игнорирате овие „ситници“ тоа може да доведе до неодлучност и да ги наруши новогодишните планови.

Бик

Оваа недела претставниците на овој знак ќе работат на довербата со партнерот. Потребна им е љубов и хармонија, па ќе бидат подготвени да разговараат, заборавајќи на поплаките. Биковите кои се сами мора да бидат поблаги. Ценете го кога некој ќе ви даде добронамерна критика или комплимент.

Близнаци

Близнаците ќе бидат опседнати со некои интимни детали од животот. Предметот на нивните размислувања може да биде од сексуална природа или приказни од минатото на кои е време да се стави крај. Сепак, пред да се одлучите за одредени чекори, подгответе се дека разговорот со партнерот за овие работи можеби нема да биде толку успешен.

Рак

Во текот на оваа недела ќе доживеете пријатни изненадувања. Комуникацијата со саканата личност ќе стане потопла, а на еротски план сè ќе стане многу интересно. Викендот ќе биде пријатен за сите, но кога станува збор за заљубување, ова нема да биде поволен период за започнување нова врска.

Лав

Оние во пар може да бидат особено чувствителни и ќе користат сарказам како одбранбен механизам. Наместо да фантазираат за невозможното, повеќето претставници на овој знак ќе ги направат првите чекори за исполнување на своите желби во однос на љубовното исполнување. Сепак, дури и кога се храбри, во нив се крие ранлива личност.

Девица

Девиците ќе се обидат да ја одржат хармонијата во врската заснована на стара слава. Ќе се обидат повторно да запалат стар пламен, намерно затворајќи ги очите пред тоа што се случува. Сепак, новите чувства може да бидат и многу корисни. Добрата комуникација е секогаш решение, а за тоа особено ќе бидат погодни понеделник и викендот.

Вага

Оваа недела им дава можност на Вагите да размислуваат и да чувствуваат подлабоко. Голем број претставници на знакот ќе откријат дека зависат од сопствената сексуалност, но и од онаа на другите. Поради оваа причина, препорачливо е да се размислува за рамнотежата на животните вредности што е неопходна во односите.

Скорпија

Ќе зрачите со шарм и привлечност и ќе можете да изберете со кого ќе излезете на кафе. Вашата елоквентност, интелигенција и дружељубивост ќе дојдат до израз. Вашиот магнетизам ќе биде особено активен за време на викендот. Користете ја оваа енергија паметно.

Стрелец

Настаните оваа недела ќе ги поттикнат Стрелците да ги сокријат своите вистински чувства, кои ги потсетуваат на далечната љубов. На многу претставници на знакот таинственоста ќе им биде болна, но животните околности ќе ги принудат на тоа. Можни се низа тајни средби или интензивни преписки на социјалните мрежи.

Јарец

Околностите ќе се променат на подобро за Јарците оваа недела. Веќе во понеделник ќе почувствувате подобрување на љубовниот план, но најдобри денови за искрени разговори и состаноци ќе бидат сабота и недела. Без разлика на вашата намера или фази на врската во која се наоѓате, не брзајте со изјави и постапки.

Водолија

Силните емоции и зголемената сензуалност ќе го потресат вашиот свет. Сепак, имајте на ум дека понекогаш овие ситуации се од пробна природа или сигурни замки. Да се ​​заљубите или да го направите првиот чекор сигурно нема да биде лесно, но многу потешко е да ги промените вашите навики и карактеристики. Викендот ќе биде поволен за љубов.

Риби

Рибите ќе влезат во светот на емотивната и совршена љубов. Сепак, невообичаено за Рибите, тие нема да дозволат да се изгубат во светот на фантазијата и соништата. За нив е важно да ја заштитат својата среќа од сите надворешни влијанија кои можат да бидат катастрофални или штетни. Најдобар ден за решавање на врската е недела.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести