11.8 C
Skopje
понеделник, март 25, 2024

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Во утринските часови внимавајте на концентрацијата, бидејќи малку сте расеани и можни се грешки во работата. Проверете сè двапати за да можете да го поправите навреме. Во попладневните часови, може да се чувствувате малку исцрпени и уморни. Ќе уживате во контактот со партнерот.

БИК

Пред вас е прилично напорен, но плоден ден. Ќе го решите недоразбирањето со деловен соработник или колега. Попладнето е совршено за емотивни контакти. Некои дури може да запознаат нова личност на прошетка или на социјалните мрежи, можеби преку некој пријател.

БЛИЗНАЦИ

Со работата во утринските часови сте донекаде „неактивен“, па ќе ви треба време да се фокусирате на обврските. Размислувате многу за некој што ве интересира, планирате да направите потег и да контактирате, но прашање е дали ќе се осмелите да направите таков потег денес.

РАК

Искористете го овој ден да направите се што е итно или со кое доцните, бидејќи е вистинско време да затворите некои обврски. Партнерот повремено покажува љубомора или ве притиска со своето однесување. Засега не реагирате, надевајќи се дека овие ситуации ќе се променат.

ЛАВ

Истуркавте голема деловна обврска или се грижевте за себе и се чувствувате исцрпени. Не сте расположени за некои поголеми деловни активности, па најмногу ќе се „толпате“ надевајќи се дека работното време ќе заврши што побрзо. Можно е да имате тајна преписка, комуникација, пораки…

ДЕВИЦА

Денес, некој од вашите колеги ќе ве замоли за пријателска услуга. Во основа, веројатно е дека ќе мора да преземете некои од обврските кои не се ваши. И покрај тоа што работниот ден ќе ве исцрпи, сепак ќе имате доволно разбирање за потребите на партнерот за присуство и нежност.

ВАГА

Одличен ден е да се закопате во вашите обврски и да не кревате глава. Сите ве задеваат денес, па очекувајте малку да ви ја нарушат работната рутина. Но затоа вашата сакана има феноменални планови кои дефинитивно ќе ви го разубават денот и ќе ве направат среќни.

СКОРПИЈА

Не ви се допаѓа што некој од вашите колеги не работи како што сте се договориле, иако мора да признаете дека неговиот начин на работа е подобар и носи побрзи резултати. Вториот дел од денот е одличен во емотивна смисла, бидејќи ќе уживате и ќе имате добро расположение со саканата личност.

СТРЕЛЕЦ

Иако навистина се трудите, некои работи во деловниот сегмент не функционираат како што треба. Сепак, ова е краткотраен прекин, за кој не треба да се грижите. Денес вашата сакана личност ќе го најде вистинскиот начин да ви пристапи и да ве заинтересира за нивните планови.

ЈАРЕЦ

Јасно ви е дека еден од вашите деловни соработници не ги прави работите како што треба, но воопшто се двоумите дали да го поставите ова прашање. Денеска може да има некои несогласувања со колегите, функционирајте бавно и без импулсивност. Во емотивните врски блага раздразливост и кај вас и кај партнерот.

ВОДОЛИЈА

Успеавте да ги завршите обврските навреме, иако веројатно само вие знаете како. Можеби треба двапати да проверите се што сте направиле… Чувствувате силна потреба за саканата личност, но можно е да можете да се видите само на кратко и тоа во текот на попладневните часови.

РИБИ

Кон средината на овој ден пристигнуваат информации кои се вредни за вас и кои сте ги чекале. Ќе биде потребно брзо да реагирате и да не ја пропуштите можноста која е пред вас. Денот е погоден и во емотивна смисла, особено ако неодамна сте запознале некого. Добра комуникација и оптимизам.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести