6.8 C
Skopje
петок, февруари 16, 2024

СЗО: Во Газа повеќе луѓе ќе умрат како последица од заразни болести

„Поради пренатрупаноста во јужниот дел на Газа и лошите санитарни услови, се шират болести како дијареа, респираторни и кожни инфекции, вклучително и шуга“, изјави Ричард Бренан, регионален директор на СЗО

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести