16.8 C
Skopje
вторник, јуни 11, 2024

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Смирете го вашиот темперамент, барем во комуникацијата со луѓето кои ви се важни. Премногу сте подготвени да ги критикувате другите и не сакате да слушнете ниту една забелешка упатена кон вас од вашите соработници или колеги. Потребна е поголема добра волја во врската со емотивниот партнер.

БИК

За среќа овој период сте доста стабилни и знаете да го гризете јазикот. Додуша, овој ден ќе ви претставува и голем предизвик и ќе ви треба целото трпение што го имате за да се справите со некои луѓе. Повредени сте од постапките на партнерот и тоа ќе го покажете, многу јасно.

БЛИЗНАЦИ

Вие лично не сте особено енергично расположени, но не вреди – обврските ќе ве принудат да се активирате, и тоа во целост. Многу тензија во соработничките односи, но и со колегите. Обидете се да не предизвикувате расправии. Нагласено е нерасположение кон саканата личност.

РАК

Се чувствувате како ситуациите и луѓето да ве „влечат“ во сто правци. Ќе се трудите да се прилагодите, но слободно сметајте на тоа дека крајот на денот ќе го дочекате исцрпени и нерасположени. Утешната прегратка од саканата личност може да ја поправи оваа состојба….

ЛАВ

Подготвени сте за секаков вид договор и комуникација, но забележувате дека другата страна е нервозна и не сака да прави компромиси. Оставете ги другите да се расправаат сами со себе, вие застанете назад. Во текот на денот, вашите мисли често одат кај некој што ве заинтригирал.

ДЕВИЦА

Лично сте задоволни од деловните обврски кои сте ги завршиле, но свесни сте дека луѓето околу вас имаат (неоправдани) критики кон вас. Пред да реагирате, размислете дали можеби се во право во некои области. Денес ќе претпочитате да поминувате време дома со саканата личност.

ВАГА

Комуникацијата со другите дефинитивно ќе ви биде проблем. Се разбира, не може да се негира дека навистина се трудите сè да оди без проблеми, но некои луѓе со кои сте во контакт имаат замерки на речиси сè. Направете го она што е во ваша моќ за сè да оди без проблеми. Емоционално, тоа е ситуација со влечење на војна.

СКОРПИЈА

Нешто што го коментиравте во претходниот период допре до ушите на некој важен за вас колега. Додуша, можеби не е кажано со лоша намера, но ќе мора да и објасните на другата страна. Недоразбирања во комуникацијата со саканата личност, потребно е многу труд.

СТРЕЛЕЦ

Имате чувство дека сте заробени во некои ситуации. Само реши еден дел од него, другиот дел е пречка. Не дозволувајте да се обесхрабрувате, поминете го овој ден најдобро што можете. Голем сомнеж кон саканата личност, иако немате валидни причини за тоа.

ЈАРЕЦ

Контактирајте со некој кој ви е многу важен и ќе се обидете да оставите најдобар впечаток. Немате причина да бидете незадоволни од она што го нудите. Вашата работа од претходниот период беше добро забележана. Нечии пораки или ангажман ви значат многу и често ќе размислувате за оваа личност во текот на денот.

ВОДОЛИЈА

Се обидувате да се договорите со некои колеги на нормален, разумен и бавен начин, но другата страна изгледа не ве слуша и си води своја политика. Единствено што можам да те советувам е да не се нервираш и да не дозволиш да те вовлечат во куп празни приказни. Правете како што имате намера.

РИБА

Од мала грешка сте направиле себе си и луѓето со кои работите толку нервозни. Само треба да се нервирате за нешто што може да се поправи за неколку минути. Во основа, вие сте нервозни поради проблемите во вашиот емотивен живот, а сега тоа го носите преку вашата работа. Земете неколку длабоки вдишувања и вратете се на работа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести