17.8 C
Skopje
понеделник, јуни 10, 2024

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Планетата Марс повторно ќе биде активна во ваша корист, подготвена да ви даде убава енергија. Венера во опозиција продолжува да ви задава тешко време во делот на чувствата: нема да недостигаат жестоки разговори со партнерот… внимавајте да не кажете нешто за што може да зажалите! Обложувајте сè во деновите на Месечината кога ќе имаат супер среќа: четврток и петок.

БИК

Конечно ќе можете да здивнете! Почнувајќи од петок, всушност, планетата Марс ќе престане да биде во опозиција со вашиот знак: последниот период беше навистина стресен, но сега конечно ќе можете да вратите малку енергија! Супер-среќна Месечина ви носи радост во сабота и недела. Добри вести доаѓаат на работа благодарение на наклонетоста на Јупитер!

БЛИЗНАЦИ

Оваа седмица, за жал, планетата Марс ќе влезе во спротивставеност на вашиот знак, стигнувајќи до планетата Меркур: ќе започне прилично тежок период за вас, во кој ќе се почувствуваат замор и стрес, особено во контекст на работата… За среќа, можете да сметате на убава поволна Венера, која ќе ви донесе блискост на посебна личност. Денови на нервозна Месечина: вторник и среда.

РАК

За вашиот знак продолжува прилично комплициран период во однос на чувствата: неповолниот транзит на Венера во знакот вага носи тензии и незадоволство во вашиот љубовен живот… Не држете се во себе, запомнете дека дијалогот е секогаш решението! Најдобри денови за решавање на проблем за кој се грижите со партнерот ќе бидат вторник, сабота и недела.

ЛАВ

Вашата недела започнува со прилично тежок понеделник, во кој ќе треба да се справите со Месечината во опозиција… Неделата, сепак, ќе биде подобра: во четврток и петок можете да сметате на убава среќна Месечина и, од петок па натаму, планетата Марс ќе се врати во ваша корист, ставајќи крај на периодот на голем стрес, особено поврзан со работата. Нема да ги најдете сите решенија веднаш, но конечно ќе имате енергија да се соочите со проблемите!

ДЕВИЦА

Планетата Марс ќе ви го заврти грбот, со што ќе ве натера да се чувствувате лишено од енергија и под стрес… Меркур, исто така во неповолна положба, може да создаде некои забавувања или блокади на работа. Посебно внимавајте на нервозните денови вторник и среда, кога Месечината ќе биде во опозиција… Закрепнување очекувајте во сабота и недела.

ВАГА

За вашиот знак продолжува вистински среќен период, особено кога се во прашање чувствата! Венера во спој ви дава љубов и страст, додека – почнувајќи од петок – планетата Марс ќе ви донесе нова позитивна енергија, сето тоа искористете го за реализирање на вашите проекти! Меркур ветува дека ќе запознаете сојузници на деловен план и ќе ви отвори вистински можности за да постигнете важна цел.

СКОРПИЈА

Планетата Марс ќе остане во конјукција со вашиот знак до петок, давајќи ви прв дел од неделата полн со позитивна енергија! Секако, со Јупитер во опозиција може да има уште некои пречки на вашиот пат, особено на професионалниот, и ќе мора да почекате за да ги постигнете своите цели, но во меѓувреме ќе можете најдобро да се соочите со секој неочекуван настан.

СТРЕЛЕЦ

Планетата Марс и официјално ќе влезе во вашиот знак оваа недела, подготвена да ви донесе убав поттик на енергија и да ве направи поборбени од било кога! Ќе биде навистина тешко да ве спречи некој на патот кон успехот: Меркур пак, ќе ви даде можности што не треба да ги пропуштите и ќе знаете брзо да ги зграпчите! Најсреќни денови ќе бидат четврток и петок. Нервозна Месечина помеѓу вторник и среда.

ЈАРЕЦ

Месец ноември ви приредува прекрасни изненадувања, а ако сè уште не пристигнале ова би можело да биде вистинската недела… Јупитер и Сатурн склучија среќен сојуз кој ќе ви помогне да ги постигнете вашите цели: ќе биде потребно малку време за да стигнете до целта, но не се плашете да почекате, а сега веќе ќе можете да вкусите некои плодови на победата…Искористете ги среќните месечеви денови: вторник и среда.

ВОДОЛИЈА

Оваа недела планетата Марс конечно повторно ќе биде активна во ваша корист! Почнувајќи од петок, ќе можете да ја вратите силата и енергијата, додека убавата Венера на ваша страна ќе ви донесе многу среќа во областа на чувствата! Понеделник е дефинитивно романтичен, кога ќе имате и прекрасна Месечина на ваша страна. Во сабота и недела ќе има некои неочекувани настани.

РИБИ

Планетата Марс ќе направи неповолен транзит за вашиот знак, што може да ви донесе малку повеќе стрес и умор… Во меѓувреме, сепак, ќе можете да уживате во два дена на среќна Месечина: вторник и среда. Меркур носи уште неколку неочекувани настани на работа, но благодарение на наклонетоста на Јупитер и Сатурн, долгорочната победа ќе биде ваша!

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести