17.8 C
Skopje
понеделник, јуни 10, 2024

Анастасија и Гудељ ќе прават 3 свадби во три различни градови

Анастасија, поранешна Ражнатовиќ, сега Гудељ, застана на „лудиот камен“ со познатиот фудбалер Немања Гудељ.

Светлана Цеца Ражнатовиќ сега проговори за свадбата на Анастасија и Немања Гудељ и многумина изненади со нејзиниот одговор.

Тие пред неполн месец го кажаа судбоносното да, а ќерката на Цеца блесна во прекрасна венчаница.

Според најавите во медиумите, по оваа тајна венчавка, среќната двојка би можела да направи уште неколку свадби. Тие се венчаа во манастирот Рајиновац, само со присуство на најблиските, а се очекува да направат уште три свадби во три различни градови.

Медиумите објавија дека ќерката на Цеца, Анастасија, се очекува да ги направи свадбените веселби кон крајот на годината. Затоа новинарите ја прашаа познатата пејачка кога точно тоа би можело да се случи.

Но, нејзиниот одговор изненади многумина.

– Немања има сериозно темпо и тежок распоред. Малку е слободен кога се божиќните празници. Ако одлучат, сигурно ќе дознаете. Засега нема планови – изјавила Цеца.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести