17.8 C
Skopje
понеделник, септември 18, 2023

КРВНАТА ГРУПА ОТКРИВА КОЈ ЌЕ БИДЕ ВАШИОТ ИДЕАЛЕН ПАРТНЕР

Иако сигурно не мислевте дека крвната група кажува многу за нашиот карактер, тоа не е точно. Тоа всушност открива со каков партнер би биле компатибилни

Крвна група А
Мажи: Оние со крвна група А се пријателски расположени, шармантни луѓе, иако малку интровертни. Тие се точни, имаат големи очекувања и работат напорно на сè што прават. Ако сте нивен партнер, ќе ви треба повеќе време да ја добиете нивната доверба и да им се доближите, но вреди.

Жени: Малку алчни и горди, жените од крвната група А сакаат да ги прават работите на свој начин. Тие не се прилагодуваат лесно и тешко се задоволуваат, дури и во кревет. Сепак, тие се верни на својот партнер и лојални. Ако не им е возвратено, може да бидат љубоморни и да се чувствуваат изневерени.

Најдобро се согласуваат со нулта крвна група.

Крвна група Б

Мажи: Малку непослушни, интелигентни, лукави, во центарот на вниманието; овие мажи се многу популарни меѓу дамите. Сепак, тие лесно се вљубуваат и уште побрзо се одљубуваат. Тие имаат тенденција да бидат плејбои, но се страствени и посветени кога се грижат за нив. Добро познати примери се Џек Николсон и Леонардо ди Каприо.

Жени: Како и мажите, и жените од крвната група Б се независни, диви, слободни и спонтани. Забавни се за другите, искрени и храбри. Сепак, и покрај добрата страна на овие карактеристики, на некои не им се допаѓа промената на расположението, бидејќи тоа ја отежнува комуникацијата.

Најдобро се согласуваат со крвната група АБ

Крвна група АБ

Мажи: Тие се резервирани и може да изгледаат ладни и емоционално недостапни. Сепак, тоа е само на прв поглед, бидејќи тие се внимателни, романтични и први на сите им простуваат. Тие лесно се прилагодуваат на околината, но понекогаш лесно се откажуваат кога не ги исполнуваат нивните очекувања. Партнерите мора да се борат за да одржат врска со нив.

Жени: Тие се грижливи, внимателни и сигурни. Понекогаш ги водат несигурности, па затоа се сомнителни кон партнерот. Тие се љубопитни и сакаат да се мешаат во животот на другите луѓе, но љубомората ги распарчува и ги прави ранливи.

Тие најдобро се согласуваат со крвната група АБ.

Нула крвна група

Мажи: Пријателски, оптимистични и можеби најдобри чичности, тие се родени лидери, дури и во спалната соба. Можат да бидат исклучително чувствителни и истовремено емотивни, па затоа не изразуваат чувства од страв од одбивање.

Жени: Тие се многу внимателни и трпеливи, и ги третираат проблемите на другите како нивни. Затоа тие често се повредени и осамени. Тие изгледаат силно однадвор, но се кршливи одвнатре и често се под стрес. Овие дами се исцрпуваат затоа што се грижат за секого, па затоа преферираат помали друштва.

Најдобро се согласуваат со крвната група А.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img