15.8 C
Skopje
понеделник, февруари 26, 2024

Пендаровски даруваше крв на хуманитарен настан во американската амбасада во Скопје

Претседателот Стево Пендаровски, заедно со синот Огнен, денеска даруваше крв на хуманитарен настан организиран од Амбасадата на Соединетите Американски Држави.Хуманитарниот настан за дарување крв и донирање храна, организиран во соработка со Црвениот Крст и Институтот за трансфузиологија, годинава се одржува по 15-ти пат во сеќавање на трагичните настани од 11 септември 2001 година.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести