24.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

СДСМ: Мицкоски се плаши од истрагата за Онкологија

Поврзувањето на акцијата на надлежните институции за расчистување на криминалот на Онкологија со ново барање за избори покажува дека Мицкоски се плаши од истрагата и сака да ја одолговлечи.

Мицкоски требаше да ја поздрави акцијата на надлежните институции наместо да ја политизира, злоупотребувајќи ги болните.

Секој што се огрешил во грозниот случај на Онкологија ќе се соочи со одговорноста и ќе биде изнесен пред лицето на правдата, без разлика на партиска или етничка припадност.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img