13.8 C
Skopje
четврток, февруари 29, 2024

Приведен крадец од скопско

На 05.09.2023 во 21.30 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода Х.А.(29) од с.Средно Коњари, скопско. Тој се сомничи дека околу 18.00 часот во правно лице на подрачјето на Гази Баба извршил тешка кражба на дрзок начин, при што одзел пари. Во службен разговор, тој го признал делото, а поголем дел од одземеното било пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести