3.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Приведени двајца крадци во Куманово

На 04.09.2023 во 11.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.Ј.(27) од Тетово и Ш.Ш.(46) од Куманово. Тие се сомничат дека изминатите два дена извршиле повеќе  кривични дела.  

На 04.09.2023 во Градски парк во Куманово физички нападнале вработени во Јавно претпријатие „Чистота и зеленило“ и им се заканиле со остар предмет. Истиот ден, М.Ј. и Ш.Ш. влегле во угостителски објект на улицата „11 Октомври“ во Куманово и одзеле чанта. Додека, на 03.09.2023 се обиделе да одземат чанта од угостителски објект на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово. Исто така, кога биле приведени во полициска станица се обиделе со остар предмет да нападнат полициски службеници.

Двајцата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img