23.8 C
Skopje
понеделник, јуни 3, 2024

ЕВЕ КАКО ДА ОТКРИЕТЕ НЕВЕРСТВО

Женската интуиција скоро никогаш не може да погреши.  Кога жената ќе почне да се сомнева дека маж ја изневерува, многу е веројатно дека е на добар пат да открие нешто.

Сепак, постојат и знаци на кои можеме да се потпреме ако сакаме да откриеме дали нашиот партнер прави нешто „зад наш грб“.

Ова секако не значи дека треба веднаш да го обвините за измама, но важно е да обрнете внимание на неговото однесување.

Тој се однесува чудно

Кога поминувате неколку месеци или години со некого, нормално е да знаете како таа личност обично се однесува. Знаете како реагира на одредени ситуации, па кога одеднаш ќе почне да се однесува чудно, веројатно ќе се запрашате што се случува.

Кога изневеруваат, мажите почнуваат да прават некои работи што дотогаш не им биле важни, тие често ви поставуваат прашања, но и го менуваат расположението. Ако не станува збор за неверство, тогаш станува збор за друго нешто, исто така сериозен, проблем.

Брзо го менува расположението

Ако често имате конфликти со вашиот партнер, можно е да постои „трета“ личност помеѓу вас. Ако вашиот партнер веднаш се лути на вас или е фин повеќе од што сте навикнати, време е за предупредување. Ова значи дека тој нема специфична причина да ве напушти, па затоа бара проблем на некој начин.

Се дотерува почесто отколку порано

Кога мажите изневеруваат жени, тие  сакаат да прават промени во нивниот физички изглед.

Одеднаш, тој почнува повеќе да се грижи за својата гардероба, веќе не можете да го гледате небричен во ниту еден момент, но тој често ја напушта куќата без вас, а тоа не беше случај порано.

Постојано бара начин да биде сам

Одвојувањето од време на време е нормално. Меѓутоа, кога тоа ќе почне да се случува премногу често и да почнете да се сомневате, време е да размислите дали вашиот партнер крие нешто од вас. Ако тој оди на работа во различно време, останува подолго на работа и ретко ве бара повикува, нешто дефинитивно не е во ред.

Ретко имате секс

Мажите кои имаат љубовница ретко можат истовремено да ја задоволат својата сопруга.

Ако чувствувате дека нешто не е во ред со сексот подолго време, тоа може да биде еден од знаците дека ве изневерува.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести