36.8 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024

Вучиќ: Србија е во тешка геополитичка ситуација

„Почитувани граѓани, 8:30 часот е, јас сум на терасата на Претседателството на Србија, едно од најубавите во Белград и во целата наша земја, би рекол. Застанав овде намерно за да го видите убав Белград на вода, ова прекрасно место што заедно го изградивме, и покрај сите тешкотии, и покрај сите отпори, и покрај сите притисоци, затоа што кога бевме обединети во желбата да ги туркаме работите напред, да работиме напорно, тогаш успеавме да направиме големи работи“, рече претседателот и продолжи:

„Затоа ги повикувам луѓето да продолжат да работат бидејќи Србија е во тешка геополитичка ситуација, има огромни притисоци околу Косово и Метохија и тие ќе продолжат и некои аутсајдери не ја рушат Србија поради Вучиќ, туку рушат некој Вучиќ поради Србија, затоа што за нив е важно Србија да биде што е можно послаба. Мораме да работиме за да ја направиме Србија посилна, да ја направиме Србија помоќна и затоа во наредните денови ќе продолжам да посетувам различни општини и области во нашата земја , да разговараме со граѓаните, а овде во Претседателството, дури и на оваа тераса, кога ќе се разубави времето почнувајќи од следната недела, повторно ќе ги примам граѓаните на нашата земја, да ги слушнам нивните маки, да ги слушнам нивните проблеми и да се обидеме да работиме уште повеќе и заедно да ги решаваме сите проблеми. Да живее Србија“, порача претседателот Вучиќ во видео пораката.

Во описот на ова видео тој напишал:

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести