12.8 C
Skopje
четврток, јуни 6, 2024

БИЗАРНО: На сред свадба објави дека сака друга девојка – НЕВЕСТАТА ВО СОЛЗИ, ГОСТИТЕ ВО ШОК (ВИДЕО)

Денот на венчавката на еден пар од Португалија, Џеферсон и Jесика, расплака многумина

Она што ја предизвика вистинската емотивна поплава беше изразувањето љубов на младоженецот. Само што не беше насочено кон невестата, туку кон нејзината осумгодишна ќерка.

Претежно, сè е на свадбата околу невестата и младоженецот. Сепак, една многу посебна дама учествуваше во нивниот ден – осумгодишната ќерка на Џесика, а Џеферсон имаше многу големо изненадување за неа и нејзината мајка!

Откако ги прочитаа заветите,  Џеферсон се сврте кон девојчето. Тој се спушти на колена пред девојчето и и кажа сè што ја прави посебна.

“Ако можев да барам од Бога нешто, тоа ќе беше да те имам за моја ќерка. Би бил најгордиот татко на светот ако можам да имам толку убава, интелигентна и образована ќерка како тебе”, и рече тој на девојчето

Тие убави зборови донесоа среќа и солзи на лицето на девојчето.

„Јас ти давам љубов, и ти ветувам дека ќе се грижам за тебе, дека секогаш ќе те штитам и дека никогаш нема да дозволам да ти се случи нешто лошо“, вети тој.

Неговите зборови очигледно ја допреа целата црква.

После тоа, малата Џи го зеде микрофонот и во солзи ја изрази својата радост и благодарност што го има него за свој татко. И, ако дотогаш некој успееше да остане сув во очите, ова беше моментот кога сите заплакаа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести