19.8 C
Skopje
петок, мај 26, 2023

Теа Таировиќ за Бекстејџ: Само јас знам низ какви работи поминав додека да го објавам новиот албум

Младата пејачка Теа Таировиќ минатата година го издаде албумот “Балканија” кој се уште е актуелен. Дека пејачката работи со полна пареа и сака да остане на самиот врв на естрадата.
Откако ланскиот албум доживеа огромен успех, Теа Таировиќ го издаде својот нов албум наречен „Балерина“. На албумот има десет нови песни, а една од нив е соработка со познатиот рапер Voyage на песната “Балерина”. За помалку од 24 часа, токму нивната соработка собра најмногу прегледи на YouTube, дури над 700 илјади прегледи и го освои второто место на трендгот на YouTube. Текстот за споменатиот дует го напишаа двајцата, а мора да нагласиме дека Теа ги напиша повеќето текстови за новиот албум. Пријателот и колега Нучи, за соработката меѓу Voyage и Теа, коментираше дека ова издание на Voyage е: „Михајло фолк“, на што Voyage низ смеа одговори дека само се прилагодил на стилот на Теа.

Заедно со дуетот со Voyage, албумот вклучува хитови како „Биби хабиби“, „Да си најбољи“, „Црно одело“, “Будало” и други… Повеќето хитови од новиот албум на Теа се во нејзиниот добро познат ориентален стил, но со тој стил реши да ја покажеме неговата понежна страна преку две балади: „Не брини мајко“ и „Љубовник“.

Во ексклузивното интеервју кое Таировиќ го даде за единствениот естраден магазин “Бекстејџ” ги откри сите детали за албумот,но и откри дали има симпатија и се присети на првата која и била од Куманово

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img